افسانه آنلاینفرهنگ

مجموعه: فرهنگ

74107

شاعران شیراز کتاب های خوانده خود را به اشتراک گذاشتند/ شاعرانه های یار مهربان در کتابخوان شعر

 نشست کتابخوان شعر بار دیگر در شیراز برگزار شد تا شاعران پایتخت ادبی ایران، چند مجموعه شعر را به مخاطبان معرفی کنند و آنچه را از آن کتاب ها خوانده و لذت برده اند با دیگران به اشتراک بگذارند.

محمد مرادی شاعر شیرازی اولین کسی بود که پشت تریبون رفت و خواندن کتاب «ترنم داوودی سکوت» تر قربان ولی ای را به دوستداران شعر توصیه کرد. بعد از او مصطفی علی پور شاعر و منتقد ادبی از آثار مرتضی...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

12304

گفت و گوی افسانه با آخرین بازمانده بازارچه «قَشُو رَشُو»/ عطارِ کلکسیونر

بر خلاف خیلی از پدربزرگ ها، حساب سن و سالش را دقیق دارد. «80 سالمه. متولد 1316». سید مصطفی راحمی آخرین بازمانده از کسبه های بازارچه «قشو رشو» در همسایگی مسجد باشکوه نصیرالملک است؛ مسجدی که با وجود چشم زخم های دزدان به کاشی های هفت رنگش هنوز هم در نشنال جئوگرافیک عکس روز می شود! از این بازارچه تنها تابلویی به نام «کوچه قشو رشو» باقی مانده است که توسط شهرداری منطقه تاریخی فرهنگی شیراز در خیابان لطفعلی خان زند (کوچه شماره 39) نصب شده و البته...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

45605

آغاز اکران یک کارگردان فیلم اولی در سینما گلستان/ بیست و یک روز بعد

اکران فیلم «بیست و یک روز بعد» نخستین ساخته سینمایى سید محمدرضا خردمندان در سینما گلستان شیراز آغاز شد. این فیلم ملودرامی اجتماعی به نویسندگی مشترک سیدمحمدرضا خردمندان و احسان ثقفی است و داستان نوجوانی است که در راه تحقق آرزوی ناکام پدرش، با چالش بسیاری روبرو می شود. این فیلم تازه ترین محصول حوزه هنری، ملودرامی اجتماعی است که تمام فیلمبرداری آن در حاشیه تهران و کرج انجام شده و به لحاظ تعدد لوکیشن، فیلمی پرلوکیشن محسوبمی شود.

مهدی قربانی،...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

78905

از فعالان عرصه اطلاع رسانی شیراز در صدا و سیما تقدیر شد

مراسم تقدیر از خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی در صدا و سیمای فارس برگزار و در آن علاوه بر تقدیر از خانواده شهدای رسانه، از خبرنگاران پیشکسوت صدا و سیما و خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما تقدیر شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در این مراسم گفت: نقش خبر در سازندگی غیر قابل انکار است و قرآن مجید آیات فراوانی درباره نشر صادقانه خبر و ویژگی های خبرنگار شایسته دارد.

آیت الله ایمانی با بیان اینکه امروز جامعه بر اساس اطلاعات حرکت می کند،...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

tablighat

tablighat