افسانه آنلاینفرهنگ

مجموعه: فرهنگ

62304

از طرح های دوره شیراز شناسی رونمایی شد/ بازگشت شکوهِ فراموش شده

از طرح های دوره شیراز شناسی در برنامه ای با عنوان «رندانِ آشنا» رونمایی شد. در این برنامه که به مناسبت یادروز حافظ در مرکز شیرازشناسی برگزار شد علاوه بر رونمایی از این طرح، شاعران به خوانش اشعار خود درباره یا در استقبال از اشعار حافظ پرداختند.

مدیر مرکز تخصصی گردشگری در این مراسم شیراز را صدفی توصیف کرد که گوهران ارزشمندی را به فرهنگ، ادب و هنر این سرزمین تقدیم کرده است.

امیرحسین حکمت...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

51403

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادروز حافظ به شیراز می آید/ نکوداشت «شاهد قدسی» در 38 کشوردنیا

سید عباس صالحی که تاکنون چندین بار به عنوان معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیراز سفرکرده است، اکنون در قامت وزیر به بهانه حضور در مراسم یادروز حافظ به شیراز سفر می کند. برنامه ای که شامگاه 19 مهرماه در جوار آرامگاه خواجه اهل راز برگزار می شود و همزمان در 38 کشور دنیا که دارای کرسی رشته زبان و ادبیات فارسی هستند 20 مهرماه یادروز حافظ گرامی داشته خواهد شد.

دبیر ستاد یادروز حافظ عنوان برنامه های امسال را «شاهد قدسی» اعلام و خاطرنشان کرد...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

84702

شب گذشته از مهدی فقیه بازیگر پیشکسوت شیرازی در سینما فرهنگ تجلیل شد/ نکوداشت «بابا عقیلِ» سینمای ایران

مهدی فقیه با «هور در آتش» و لهجه شیرازی خاصش که آن روزها در سینما تازگی داشت، محبوبیتی مثال زدنی در میان مردم به دست آورد و سال ها بعد با فیلم «ملک سلیمان» سیمرغ بلورین بازیگری را هم از جشنواره فیلم فجر گرفت. او فعالیت حرفه ای خود را از جوانی با تئاتر عروسکی آغاز کرد، در فرانسه تحصیلاتش را در رشته تئاتر به پایان رساند و پس از بازگشت به ایران، مدام میان تهران و  شیراز در رفت و آمد بود تا به هنر زادگاهش هم خدمت کند. مهدی فقیه هنرمند...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

مجموعه: فرهنگ

36905

نمایشی که تماشای آن را نباید از دست داد / تجربه متفاوت اشک و لبخند در نمایش «اکبر کجاست؟»

یک تخت خواب و  چند روزنامه و دیگر هیچ! این تمام دکور نمایشی است که این شب ها در تماشاخانه سپاسدار شیراز اجرا می شود و فقط امروز و فردا را برای تماشای آن فرصت دارید. «اکبر کجاست؟» را باید حتماً دید؛ نه به خاطر جوایز اول و دوم بازیگری که دو بازیگر و البته تنها بازیگرانِ آن در جشنواره تئاتر فارس گرفتند، بلکه به خاطر طراحی عالی و درونمایه اصیل و انسانی آن.

دغدغه های محمدحسن محمودی نویسنده، کارگردان و بازیگر نقش «اکبر» در نگارش این نمایش،...

مطالعه بیشتر...

  • نوشته شده توسط حسن دهقان

tablighat

tablighat