افسانه آنلاینسینمای فرانسه به گلستان شیراز رسید

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

شش فیلم از سینمای فرانسه در برنامه ای تحت عنوان «هفته سینمای فرانسه» در سینما گلستان اکران خواهد شد. آئین گشایش این برنامه بیست و چهارم اردیبهشت ماه با حضور سفیر این کشور ساعت 17 برگزار خواهد شد. در این برنامه که تا ٢٩ اردیبهشت ماه جاری ادامه دارد، شش فیلم برتر سینمای فرانسه در سالن های مختلف پردیس سینمایی گلستان شیراز نمایش داده می شود که فردا 24 اردیبهشت ماه فیلم ویلای آمالیا ساخته بونو آژاکو ساعت ١٧ اکران و میزبان سالن یک خواهد شد.

در روزهای آینده فستیوال یاد شده نیز به ترتیب، نه ترس نه مرگ از ساخته های «کُردنی»، ساعت ٢٠:٣٠ و در ادامه تا پایان روز ٢٩، فیلم هایی چون پوئت از ژاک دوآیون ؛ خیانت از  فیلیپ فوکون؛ ستوان جوان ساخته گزاویه بووآ و خون پلید به کارگردانی لئو کاراکس ساعت ٢٠ در سالن های یک تا ٣ سینما گلستان واقع در ابتدای معالی آباد نمایش داده می شوند.

«خیانت» فیلمی مملو از احساسات، کالبد و ایماژ است. این فیلم، نیروی خود را از محیط اطرافش میگیرد، درست همانند هنرهای رزمی که از وقایع اطراف خود تغذیه می­ کنند؛ از آنچه که در کوچه و پس­ کوچه­ های روستاهای محصور و به ظاهر تحت کنترل، در حرکت است؛ از آنچه در سر جوانهایی که برای مواجهه با انتخابهای تراژیک و مسئولیتهای بزرگ هنوز خیلی جوان هستند، می ­گذرد. و همچنین از آنچه که در حافظه تاریخی می­گذرد؛ اتفاقات مربوط به نیم قرن پیش و حال حاضر در ارتباط با بحرانهای هویتی و مسئله تعلق خاطر که در هر زمان و بهخصوص اکنون، همچنان مطرح و پررنگ هستند. اگر چه روایت جاری و تمامِ عناصرِ دراماتیک فیلم ویلای آمالیا، به خوبی از رمان پاسکال کوئینارد اقتباس شده اما به کارگیری آنها در فیلم، همراه با ایجاد افقهایی جدید، و نه به نیّت تبعیت تمام و کمال از رمان بوده. در ادامه، این افقها بینِ آسمان و آب به یکدیگر پیوند می­ خورند. ویلای آمالیای بنوآ ژاکو، اقتباس خوبی از ویلا آمالیای پاسکال کوئینارد است، ولی با ابزار خاص خودش، سینما.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat