افسانه آنلاینبیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان فارس گام اول را برداشت/ گذر 77 نمایش از خوانِ بازخوانی

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

 

77 نمایش با گذر از مرحله بازخوانی خود را برای اجرای عموم و بازبینی آماده می کنند.  هیئت بازخوان البته از میان این 77 نمایشنامه،  11 نمایش را به صورت مشروط پذیرفته است به این معنا که این آثار  مشکلات عمده ای در تئاتر نویسی دارند و تذکرات هیئت بازخوانی می تواند این  متون را راهنمایی کند. آن طور که حمید وامق رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان فارس می گوید: گروه هایی  که نمایشنامه  ارسالی  آنها  در این  مرحله  مجوز حضور  در مرحله بازبینی را کسب کرده است  باید در تاریخ20 تیرماه آمادگی خود را برای شرکت در این مرحله به صورت مکتوب اعلام کنند.

به گفته این مدرس تئاتر، بازبینی آثار به صورت  حضوری و از یکم تا بیستم مرداد ماه انجام  و نتایج گروه های پذیرفته شده مرحله نهایی در تاریخ 21/5/96 اعلام می شود. وی بر این نکته تأکید
می کند که چنانچه این گروه ها در نیمه دوم سال 95 و نیمه اول سال 96 اجرای عموم نداشته اند، باید در فاصله اعلام نتایج تا  آغاز جشنواره  استانی حداقل پنج اجرای عموم را در شهرستان خود  انجام دهند. وامق افزود: به همین منظور ضروری است که مدیران ارشاد  شهرستان ها  در این بازه زمانی مجوز اجرا برای گروه های دیگر صادر نکنند تا روند  اجرای عموم  گروه های  پذیرفته شده انجام شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان فارس،   میلاد  اکبرنژاد، سعیدرضا خوش شانس و فرهاد  ارشاد  را هیئت  بازخوانی متون بیست و هشتمین جشنواره تئاتر  فارس معرفی کرد و گفت: نمایشنامه های آبیترین آسمانی زمین، آخ اگه بارون بزنه، آخرین نامه، اسب، اکبر کجاست ...، آنالیز، آهنگهای شکلاتی، این داستان را اولینبار آسیابان پیری...، ائورا، بازگشت لوکوموتیوران، بعد از یک ماه و چهار روز و ..، به صرف شیرینی و شام، سه پرده، بیستوسومین جلسه جنگیری ...، پرسونا، پلی از جنس شیشه، تجربههای اخیر، تدبیر، ترس سکسکه مرگ، ته دیگ، جاندارمری، جز به روایت کریستیانا گتتی، جعبه سیاه، حجله خاموش، حقیقت، زبان،آزادی و تمام مردان، خاصطگار مهترم، یک عنوان موقت، خانه، خانه تلخ، خائوس، خرِ دجال، خشت خام خانه، خطهای سفید جاده، خواب نامه زن ایرانی، خوابگردها، در حضور باد، در میان پوستی که در آن نمیگنجیم، دلپیچه، دو دلقک و نصفی، ردپا، رطوبت قرمز، روایتها حاکی از آن است که...، روز عزیز مرده، روی زمین، رویای کولی آشفته، زندگی در رادیکال رژلب و...،  ستارهها به همه چشمک میزنند، سگ نژاد هاوانیز، سه چهار روزی که امیر خونه نبود، سون سی، سیب با قطار بعدی میرسد، سیره سیطره ارسلان بساسیری، سیل ساکن تفکرات اذهان بیخودی ...، طراحی صحنه، غروب غریب غریبانه، قهوه قجری، کانتنیر، کرگدنی در کویر، گاوچرانهای مفرغی، گربهای چاردستوپا ، در پوست گردو، لاموطا، ماجرای قتل چ. چ. معروف به ستاره، محاله فکر کنی اینطوری هم ممکنه بشه، مرز، من آنجا نیستم، من و گودو و ساموئل بکت، مهنا، میبافد پنلوپه، ناخوانده، مرا ببوس، هرگز کسی اینگونه فجیع، هزار شلاق، هوملت، هیچ مگو هملت،  یاسمن دختر ادیب،  یک دقیقه روزمرگی و  خواب در فنجان خالی، 77 نمایشنامه ای هستند که از مرحله بازخوانی گذر کرده اند.

به گزارش «افسانه»،  از این تعداد 37 نمایشنامه مربوط به هنرمندان شیراز و 40 اثر متعلق به تئاتری های شهرستان های استان فارس است. فسا و لامرد هرکدام با 5، استهبان با 4 و اقلید و لار با 3 نمایشنامه بیشترین تعداد حضور در مرحله بازبینی را خواهند داشت.

 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat