افسانه آنلاینآغاز اکران «زیر سقف دودی» در شیراز/ سینما فرهنگ میزبان آخرین فیلم پوران درخشنده شد

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

اکران فیلم «زیر سقف دودی» به نویسندگی و کارگردانی پوران درخشنده در سینما فرهنگ و پردیس سینمایی گلستان شیراز آغاز شد.

پوران درخشنده پس از 5 سال دوری اش از سینما، فیلم «زیر سقف دودی» را ساخته است و یازدهمین فیلم او به شمار می رود. وی برای نگارش فیلمنامه فیلم «زیر سقف دودی» نزدیک به دو سال تحقیق کرده است.

او درباره داستان فیلم می گوید: «داستان زوج هایی است که دچار طلاق عاطفی شدهاند. طلاق عاطفی، طلاق دادگاهی نیست و زوج ها با یکدیگر زندگی میکنند و خانه برای آنها تبدیل به یک مسافرخانه میشود.»

 در این فیلم که به موضوع طلاق عاطفی میان زوجها میپردازد؛ مریلا زارعی ، فرهاد اصلانی، بهنوش طباطبایی، هوشنگ توکلی، آزیتا حاجیان، مریم بوبانی، شهرام حقیقت دوست، حسام نواب صفوی، هادی مرزبان، رسول نجفیان، فریبا متخصص، نفیسه روشن، فرشید زارعی، ابوالفضل میری، لاله مرزبان و ... ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان «زیر سقف دودی آمده است: «شیرین که در زندگی خانوادگی با فرزند و همسرش به تدریج دچار مشکل می شود، به دنبال پیدا کردن راهی برای ایجاد ارتباط با آنهاست، که موفق نمی شود و به بحران می رسد. تلاش های وی برای برون رفت از این بحران، او را با چالش جدیدی رو به رومی کند...» پوران درخشنده برای فیلم جدیدش فراخوان بازیگری داد که حدود 30هزار نفر در آن شرکت کردند و از میان آنها لاله مرزبان برای ایفای نقش در این فیلم انتخاب شد. فرهاد اصلانی درباره نقشش و همکاری دوباره با مریلا زارعی در فیلم «زیر سقف دودی» گفت: تجربه همکاری با مریلا زارعی برای من موضوع جدیدی نیست؛ در سالهای گذشته بارها در کنار هم نقشآفرینی کردهایم. کاملا مسئولیتپذیر و حرفهای است. در این فیلم هم فکر میکنم بازی مورد قبولی داشتهایم و فیلم به سرانجام رسیده است. در فیلم «زیرسقف دودی» شخصیتی را بازی کردهام که در گذشته نیز تجربه مشابه ایفای این شخصیت را داشتهام. البته موضوع این فیلم بسیار مهم است؛ زیرا به مسائل روز جامعه و معضلاتی که وجود دارد می پردازد.

نیکى کریمى از جمله بازیگرانى بود که حضورش از ابتدا در فیلم قطعى بود اما به دلیل تداخل با فیلم «آذر» از حضور در «زیر سقف دودى» انصراف داد و بهنوش طباطبایى جایگزین او شد. بابک حمیدیان هم قرار بود در فیلم درخشنده بازى کند که حضورش منتفى شد. درخشنده معمولا در تمامى فیلم هایى که تاکنون ساخته یکى از معضلات مهم اجتماعى را مورد بررسى قرار داده که این اتفاق در «زیر سقف دودى» هم تکرار شده است. فیلم پیش تولید نسبتا طولانى داشت و درخشنده چندین سال درحال تحقیق بر روى موضوع فیلمش بود.

درخشنده درباره دغدغه هایش از ساخت فیلم اجتماعى گفته: آینده ما توسط بچه های ما رقم زده میشود، بنابراین اگر آینده بچههای ما به این شکل ادامه پیدا کند با مشکل مواجه خواهیم شد. تمام بحث و دغدغهام خانواده است؛ چرا که معتقدم آن رکنی که به ما قابلیت این را میدهد که انسانیت را جلو ببریم خانواده است. 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat