افسانه آنلایننامزدی کارگردان شیرازی در جشن مستقل فیلم کوتاه ایران/ «دختری در میان اتاق» نامزد بهترین کارگردانی و فیلمنامه شد

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

 

نامزدهای هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه پس از ارزیابی ۴۶ فیلم منتخب در رشتههای مختلف، در حالی معرفی شدند که کریم لک زاده هنرمند شیرازی برای فیلم «دختری در میان اتاق» در دو بخش فیلنامه نویسی و کارگردانی نامزد دریافت جایزه شده است.

 بهرام و بهمن ارک برای فیلم حیوان، امید شمس برای فیلم شب تولد، یوسف کارگر برای فیلم آرا و  طوفان نهان قدرتی برای فیلم زونا رقیبان لک زاده در بخش کارگردانی هستند.

بهرام و بهمن ارک برای فیلم حیوان،  آرمان خوانساریان برای فیلم سایه فیل،  امید شمس برای فیلم شب تولد، علیرضا قاسمی برای فیلم وقت نهار، یوسف کارگر برای فیلم آرا نیز کسانی هستند که در کنار کریم لک زاده نامزد دریافت جایزه بهترین فیلنامه هستند.

کریم لکزاده تجربه کارگردانی هشت فیلم کوتاه را در کارنامه خود دارد و «دختری در میان اتاق» آخرین اثر کوتاه اوست.  این فیلم برای نخستین بار در سیوسومین جشنواره بینالمللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درآمد و از آنجا که در جلب رضایت تماشاگران موفق عمل کرد؛ توانست جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را از آن خود کند.

کریم لکزاده ترانه سرا، کارگردان و فیلمنامهنویس ایرانی است. او دارای دیپلم تئاتر از هنرستان نمایش است و همچنین در رشته کارگردانی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما فارغالتحصیل شدهاست.

او فیلمهای کوتاهی چون «صبح کنار جاده»، «غمها و غریزهها»، «جنایت و مکافات»، «فرشته زرد»، «من آبادان رفتم جنگ»، «ژیلا» و «قمارباز» و «دختری در میان اتاق» را ساخته
 است.

اولین فیلم بلند او با نام «قیچی» در گروه هنر و تجربه سی و چهارمین جشنواره بینالمللی فیلم فجر و سیزدهمین دوره جشن تصویر سال اکران شد. همچنین فیلم دوم وی با نام «کله سرخ» در نوبت اکران است.

کسب عنوان بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین فیلمنامه از بخش فیلم کوتاه هفدهمین جشن خانه سینما برای فیلم کوتاه قمارباز از افتخارات این هنرمند شیرازی
 به شمار می رود.

 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat