افسانه آنلاینرئیس کل دادگستری فارس تاکید کرد/ جلوگیری ازخدشه دار شدن قداست ها درماه رمضان

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

 

مسئولین با عمل به وظایف سازمانی و دینی خود ضمن جلوگیری از خدشه دار شدن قداست ها در ماه مبارک رمضان، فضایی سرشار از عطر معنویت ایجاد نمایند.

رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: این حماسه ملی توان و اراده ملت همیشه درصحنه استان را به رخ دشمنان کشید و نقشه های شوم و سناریوهای شیطانی دشمنان را نقش بر آب کرد.

علی القاصی در سخنان ابتدایی این نشست در جمع مدیران و مسئولان عضو شورای پیشگیری از وقوع جرم با اشاره به این که مردم فهیم ایران با غیرت مثال زدنی وظیفه ملی و میهنی و فریضه دینی خود را انجام دادند، تصریح کرد: اینک نوبت ما مسئولان و دولتمردان است با تمام توان همه همت خویش را در راستای خدمت خالصانه به این مردم به کار بگیریم و با خدمت دلسوزانه خود قدردان و پاسدار این حضور حماسی باشیم و به وعده های خود جامه عمل بپوشانیم.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر ایجاد فضای معنوی و آمادگی روانی جامعه اسلامی و پاک و منزه ساختن محیط اجتماعی سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران اسلامی تأکید کرد.

القاصی با اشاره به اینکه رویکرد مجموعه قضایی استان در قالب شورای پیشگیری از جرائم و آسیب ها پیشگیری از شکل گیری رفتارهایی است که قداست ماه میهمانی خدارا می شکند، گفت: همه ما مردم و مسئولین  فضای معنوی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت را به سمتی هدایت نمائیم که معنویت این ماه و اعتقادات افراد متدین محترم شمرده شود.

وی با تأکید بر اینکه در سال های گذشته برخی افراد با رفتارهای هنجارشکن و روزه خواری در انظارعمومی اقدام به شکستن حرمت و شأن ماه میهمانی خداکردند، بیان داشت: همه ما با عمل به وظایف دینی خود و اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر ضمن جلوگیری از خدشه دار شدن قداست ها فضایی سرشار از عطر معنویت ایجاد نمائیم.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در ادامه به ورود دستگاه هابا مأموریت های مختلف در راستای تقویت فریضه امر به معروف ونهی از منکر در قالب طرح پیشگیری از جرائم در ماه مبارک رمضان تأکید کرد و افزود: این طرح رویکرد دستگاه ها بر مبنای پیشگیری از جرائم و تخلفات تهیه و تنظیم شده است.

القاصی با بیان این که تلاش داریم تا سرحد امکان مقابله و برخورد را در دستور کار قرار ندهیم تصریح کرد: باوجود این رویکرد فرهنگی دستگاه قضایی با اختصاص شعب ویژه دادسرا و دادگاه رسیدگی به جرائم و هنجار شکنی افراد در ماه مبارک رمضان را با سرعت و به صورت ویژه رسیدگی می کند.

 

وی با تأکید بر این که احکام صادر شده با رعایت موازین قانونی اجرا خواهد شد، گفت: قطعاً با فرهنگ سازی مناسب نهادهای متولی و عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط نهادها و عموم مردم به کارگیری اقدامات سلبی توسط ضابطین و دستگاه قضایی را به مرحله آخر خواهد برد. رئیس شورای قضایی استانی ایجاد پویش های مردمی در راستای حفظ ارزش های دینی و مذهبی را یکی از عوامل بازدارنده از شکسته شدن قداست ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: اقدامات تبلیغی در رسانه های ملی و مطبوعات، فضاسازی محیطی سطح شهر در ایجاد فضای معنوی می تواند زمینه ساز حفظ شعائر اسلامی باشد.

گفتنی است در این نشست در خصوص ساعات کار و نحوه عرضه خدمات توسط برخی صنوف و همچنین برخی مناطق خاص گردشگری تصمیماتی اتخاذ گردید. همچنین در این نشست طرح ویژه ایام ماه مبارک رمضان به دستگاه های ذیربط ابلاغ و مقررگردید اقدامات و نحوه عرضه خدمات توسط برخی اصناف خاص با مدیریت اتاق اصناف استان   نظارت ستاد احیاء امر به معروف، ضابطین و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat