افسانه آنلاینرئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس تشریح کرد/ برگزاری 15 هزار برنامه ویژه ایام ارتحال امام(ره) در فارس

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: به خاطر تقارن ماه مبارک رمضان با ایام ارتحال امام خمینی (ره) امسال اعزام به حرم را نخواهیم داشت.

حجت الاسلام محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه به خاطر تقارن ماه مبارک رمضان با ایام ارتحال امام (ره)، امسال اعزام به حرم را نخواهیم داشت، گفت: ۱۵ هزار عنوان برنامه ویژه ایام ارتحال در فارس برگزار می شود.

وی 40 درصد این برنامه ها را قرآنی خواند و اظهار کرد : محافل انس با قرآن کریم، شبی با قرآن، شب شعر، برگزاری مسابقات فرهنگی، مسابقه وصیت نامه امام (ره) و نمایشگاه کتاب از برنامه های این ایام است.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه باید سیره امام راحل (ره) در جامعه گفته شود، تاکید کرد: اندیشه های امام (ره) را باید در وصیت نامه ایشان جست وجو کرد چرا که این وصیت نامه یک منبع عظیم سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و می تواند جوامع را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، این ایام را فرصتی مغتم برای انتقال اندیشه های امام (ره) در حوزه های سیاست، فرهنگی و اقتصادی برشمرد و گفت: در این ایام بیش از یک هزار و 400 نفر مبلغ برای تبیین اندیشه های امام راحل (ره) به سراسر استان اعزام می شوند.

حجت الاسلام رضایی با یادآوری این مطلب که میزگردهای مختلف در دانشگاه ها برای تبیین اندیشه های پیر جماران اجرا می شود، افزود: مراسم ختم قرآن در مساجد برگزار می شود و ثواب آن به روح امام خمینی (ره) هدیه می شود.

وی افزود: در شیراز 2 برنامه اصلی و محوری وجود دارد که از ساعت 18 روز 13 خرداد در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (علیه السلام) برگزار می شود و سخنران این مراسم آیت الله صدیقی، امام جمعه موقت تهران است و برنامه دوم هم از ساعت 18 روز 14 خرداد در حرم مطهر حضرت سید علاالدین حسین (علیه السلام) با حضور قاریان بین المللی برگزار می شود که سخنران این مراسم هم دکتر حاجی بابایی، رئیس کمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواهد بود. این مقام مسئول با اشاره به اینکه برای ایاب و ذهاب مردم با اتوبوسرانی هماهنگ شده است، اضافه کرد: ایستگاه های صلواتی هم در شب های این ایام فعالیت خواهند داشت.

وی شب شعر ،مسابقات فرهنگی، نمایشگاه کتاب متشکل از آثار امام و برگزاری مراسم های مذهبی در مساجد و جلسات پرسش و پاسخ در مدارس را بخش دیگری از ویژه برنامه های ارتحال امام راحل نام برد.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat