افسانه آنلایندر جمع ستاد انتخابات حامیان دولت (حمد) در شیراز مطرح شد / گمانه زنی ها درباره شهردارجدید شیراز بی اساس است

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

سید احمدرضا دستغیب، رئیس موقت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز گفت: اعضای این شورا عجله ای برای تعیین شهردار ندارند، گمانه زنی ها و مباحثی که در محافل و فضای رسانه ای و مجازی درباره ارائه لیست و انتخاب شهردار جدید شیراز مطرح می شود پایه و اساسی ندارد و مورد تایید ما نیست.

وی در جمع ستاد انتخابات حامیان دولت (حمد) در شیراز ابرازداشت: تا کنون دو نشست از سوی منتخبین مردم در شورای اسلامی شیراز برگزار شده و در هیچکدام از جلسات پیرامون انتخاب شهردار آینده این شهر مبحثی مطرح نشده است. دستغیب ادامه داد: از گوشه و کنار و در برخی از محافل و مساجد و حتی از سوی مردم در اتوبوس و تاکسی می شنویم که افرادی به عنوان شهردار آینده شیراز برگزیده شده اند، هیچکدام از این گمانه زنی ها پایه و اساسی ندارد و مباحث تخیلی است.

رئیس موقت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: سهم خواهی درباره انتخاب شهردار این شهر از سوی هر مرجعی و از سوی هر جناحی که باشد، محکوم است. شیراز شهر فرهیختگان و شهر فرهنگی و پایتخت فرهنگی است و باید متناسب با شأن و منزلت مردم این شهر اداره شود، تاکنون انتخاب شهردار در دستور کار منتخبین مردم نبوده است و در جلسات رسمی و غیر رسمی بحثی دراین زمینه مطرح نشده است.

دستغیب اضافه کرد: نمی توانیم شهر بزرگ شیراز را به دست افرادی بسپاریم که شایستگی اداره آن را ندارند، مردم به لیست امید در انتخابات شوراها اعتماد کرده اند و مسئولان شهری نیز می بایست بر اساس اعتماد مردم انتخاب شوند؛ نمی توان با بی دقتی و با عجله شهر را به سمتی برد که اعتماد مردم به لیست امید مخدوش شود.

منتخب مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم ریشه یابی و علت یابی مشکلات شهری تاکید کرد و گفت:
هر چند پل سازی و زیر گذر و رو گذرسازی کاری شایسته و قشنگ است، اما برای توسعه شیراز کافی نیست؛ ترافیک شیراز ریشه در برخی از علل دارد که با پل سازی و زیر گذر سازی حل نمی شود.

دستغیب ادامه داد: ما بیش از 20 پل بزرگ در شیراز داریم اما می بینیمکه با وجود این پل ها، مشکل ترافیک پا برجاست؛ پل ها نه تنها ترافیک را حل نکرد بلکه آن را به چند خیابان بالاتر یا پایین ترمنتقل کرد. برخی از پل های شیراز بیش از 20 میلیارد تومان هزینه ساخت داشته، ولی با این هزینه تاثیر چندانی در رفع ترافیک نداشته است؛ از این رو در علت یابی مشکلات شیراز باید دقت بیشتری داشته باشیم.

رئیس موقت پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: چیزی که بیش از پل سازی و زیرگذرسازی مورد نیاز شیراز است ارتقای فرهنگ ترافیک است. باید به جایگاهی برسیم که برای خرید یک پفک و یک نان،ماشین شخصی بیرون نیاوریم؛ باید فرهنگ ترافیک به جایی برسد که هر جا خواستیم توقف نکنیم.

وی ادامه داد: پرتاب نکردن زباله به بیرون از خودرو، راه دادن به خودروهای امدادی، عبور از خط پیاده و مسایل این چنین باید به کودکان آموزش داده شود تا در بزرگسالی دچار این همه بی مبالاتی در فرهنگ ترافیک نباشیم؛ در کنار پل سازی و فعالیت های عمرانی باید به این موارد نیز بپردازیم. دستغیب همچنین با انتقاد از کسانی که به گفته او اعتماد عمومی و انتخاب مردم شیراز را زیر سؤال می برند، گفت: مردم شیراز به لیست امید اعتماد کرده اند، هیچکدام از اعضای این لیست محکومیت قضایی نداشته اند، هیچکدام سابقه زندان نداشته اند، چرا باید با این اتهامات بی اساس اعتماد مردم را زیر سؤال برد؟ منتخبین مردم در شورای شیراز نیروهای جوان و تحصیلکرده و متخصص هستند، ایجاد جو بی اعتمادی، خیانت به رای مردم است، کار غیر اخلاقی کردن با زیر سؤال بردن انتخاب مردم شایسته ملت بزرگ ما نیست.

**منتقدان دولت در نقد انتخابات از دایره اخلاق و انصافخارج نشوند

 رئیس ستاد انتخاباتی امور روحانیون حامیان مردمی دولت (حمد) استان فارس بر لزوم رعایت انصاف و اخلاق در نقد انتخابات تاکید کرد و گفت: متاسفانه برخی منتقدان گاه در نقد انتخابات دایره تخریب را وسیع می گیرند تا حضور 40 میلیونی مردم در پای صندوق های رای را کمرنگ کنند. حجت الاسلام سید بهرام حسینی افزود: حفظ وحدت و اعتماد مردم در امر انتخابات همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است و از این رو، انتظار می رود که افراد در اظهارنظرها درباره انتخابات 29 اردیبهشت ماه امسال به این موضوع توجه کنند.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران پیروز واقعی انتخابات هستند، گفت: آنچه در شرایط کنونی برای جامعه ما لازم است حفظ وحدت و آرامش جامعه است. رقبای انتخابات شوراهای اسلامی هم باید شکست را بپذیرند و بدانند که مردم به لیست امید اعتماد کردند و آن را برگزیدند، مخدوش کردن اذهان مردم با سیاه نمایی و با زیر سؤال بردن انتخاب مردم هم در فضای مجازی و هم در محافل و نشست ها خود نوعی به هم زدن آرامش جامعه است.حسینی اضافه کرد: متاسفانه برخی از منتقدان و کسانی که نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند با انتساب های ناشایست به منتخبین مردم، اعتماد عمومی را زیر سؤال می برند، همگان باید بدانند که افراد منتخب مورد تایید هیئت های اجرایی و نظارت بودند. وی ادامه داد: اطمینان داریم که شیراز با تلاش همین نیروهای خدوم به جایگاه والای فرهنگی خود دست خواهد یافت.

رئیس ستاد انتخاباتی امور روحانیون حامیان دولت (حمد) استان فارس در بخشی دیگری از سخنانش، با بیان اینکه شورای اسلامی شیراز فقط به متخصص معمار و شهرسازی و مهندس عمران به تنهایی نیاز ندارد،گفت: شورای اسلامی شیراز متخصص حقوقدان هم می خواهد، شیراز شهر ادب و فرهنگ است پس شیراز متخصص ادبیات هم می خواهد، شیراز متخصص ترافیک و متخصص جامعه شناسی و همه تخصص های دیگر را هم می خواهد، نباید با غیر متخصص خواندن منتخبان ملت به این انتخاب بزرگ مردم شیراز توهین کرد.

حسینی اضافه کرد: باید برای حضور و مشارکت گسترده، معنادار و مؤثر مردم در انتخابات ارزش قائل شویم. حضور مردم استان فارس در انتخابات چشمگیر و بی بدیل بود و در این میان، حمایت جمع قابل توجهی از روحانیون و طلاب از حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی مثال زدنی بوده است، این حضور پشتوانه ای برای انجام کارهای بزرگ در کشور است. این روحانی شیرازی گفت: رأی منسجم مردم ایران در همه مناطق نشان داد که ملت ایران یک ملت رشید هستند و یک دولت دارند و یک رئیس جمهوری مردمی می خواهند، رئیس جمهور نیز به وعده ای انتخاباتی پایبند است، منتخبین ملت در شوراهای اسلامی هم به وعده هایخود پایبندند و برای خدمت به این مردم کمر همت را بسته اند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat