افسانه آنلاینفرمانده انتظامی فارس نسبت به تاکتیک جدید توزیع کنندگان مواد مخدر در استان هشدار داد/ فروش مخدر ال اس دی به نام ماری جوانا

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

فرمانده انتظامی فارس نسبت به تاکتیک جدید توزیع کنندگان مواد مخدر با تغییر نام مواد مخدر ماری جوانا به گُل و ال اس دی هشدار داد.

سردار احمدعلی گودرزی در کنفرانس خبری روز گذشته با اشاره به اینکه گمنام بودن ماده مخدر و عدم شناخت آن ترفند مواد فروشان برای سودآوری آنها است، تصریح کرد: ماده گل و ال اس دی مواد مخدر دیگری است که وارد بازار شده و در ظاهر کاغذ و دستمال است که به نسبت ماری جوانا ۷ تا ۱۰ برابر توهم زا و باعث ازبین رفتن سلول خاکستری مغز می شود.وی یادآور شد: گل ماده ای است که به ماری جوانا اضافه می شود و تاکنون۱۲۳ کیلوگرم گل خشک در سطح استان فارس جمع آوری شده است.

سردار گودرزی با بیان طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز از کشف و ضبط یک تن و 800کیلوگرم مواد مخدر طی یک ماه گذشته خبرداد و افزود: طی ۷2 ساعت گذشته انواع کالای قاچاق، پارچه برنج، انواع نوشیدنی، سیگار و... به ارزش ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر کشف که در این مورد۱۸۰ نفر قاچاقچی دستگیر شده است. فرمانده انتظامی فارس مجموع مواد مخدرکشف شده در ۵ ماه امسال را 5/12 تن مواد مخدر اعلام که قریب به نیم تن آن هروئین است.

به گفته سردار گودرزی در خصوص جمع آوری منقل خانه ها در ۸۹۰ عملیات شهری در سطح خرده فروشان، ۱۷ باب منقل خانه پلمپ و ۵۴۴ نفر توزیع کننده و بیش از ۲ هزار معتاد متجاهر جمع آوری شدند.

*سارقین احشام و ترانس های برق در فارس دستگیر شدند

فرمانده انتظامی فارس همچنین از دستگیری دو سارق احشام و ترانس های برق توسط پلیس امنیت و اطلاعات استان خبرداد و گفت: در خصوص سارقین احشام طی چندماه کار اطلاعاتی ۲۵ نفر از اعضای اصلی باند و ۷ نفر هم مرتبط در مجموع ۳۲ نفر در سطح استان فارس و یزد و بوشهر و اصفهان دستگیر شدند.

سردار گودرزی با اعلام سرقت 7هزار راس دام توسط سارقین یادآور شد: تاکنون 400راس از احشام سرقت شده از سارقین گرفته شده است و همچنین 5 قبضه سلاح شکاری وکمری، ۱۵ خودرو سبک از جمله وسایلی است که از سارقین کشف و ضبط شده است.

دستگیری باند سارقان ترانس برق مورد دیگری بود که فرمانده انتظامی فارس به آن اشاره و عنوان کرد: 6 نفر سارق در این زمینه با 230 مورد سرقت که بعضا هم مسلحانه بود دستگیر شدند که مالخر اصلی این ترانس ها اتباع بیگانه بودند.

به گفته وی با دستگیری این سارقان و با استعلامی که از اداره برق صورت گرفت، از زمان دستگیری آنها هیچ گونه سرقتی از برق منطقه استان گزارش نشده است.

*شناسایی کارگاه عمده فروشی روغن موتور جعلی در فارس

سردارگودرزی همچنین کشف بیش از 3هزار و 500 لیتر انواع روغن موتور جعلی با سوءاستفاه از روغن سوخته را اعلام و ابراز کرد:  در پی اقدامات فنی و پلیسی در این زمینه کارگاه عمده فروشی که در آن بسته بندی روغن موتور خودرو و آب موتور به صورت غیر قانونی صورت می گرفت شناسایی و برخورد شد.

فرمانده انتظامی فارس همچنین در خصوص دستگیری قاتل فراری گفت: دستگیری قاتل فراری بعد از ۴ سال  توسط پلیس آگاهی شناسایی  و صورت گرفت چنانچه قاتل در سال ۹۲ شخصی را در فسا به قتل رسانده بود و در مخفی گاه خود در شیراز دستگیر شد، وی انگیزه قتل را انتقام قتل برادر خود در سال ۸۷ اعلام کرده است.

 همچنین یک فقره آدم ربایی در تیرماه سال ۹۵ مورد دیگری بود که سردار گودرزی به آن اشاره و گفت: باندی در این خصوص تشکیل می شود و در اولین اقدام فرزند یک شخص ثروتمند را می دزدند و بعد از چند روز شناسایی و در فاصله ۱۰ روز فرد گروگان آزاد می شود.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat