افسانه آنلاینبا استقبال گسترده مردم/ مراسم بزرگداشت شهید حججی در شیراز برگزار شد

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

ظهر دیروز مراسم بزرگداشت شهید محسن حججی با حضور خانواده این شهید در حرم شاهچراغ(ع) برگزار و  پرچم مقدس حرم حضرت شاهچراغ (ع) و حکم خادمی به خانواده این شهید بزرگوار اعطا شد.  آیتالله علی اصغر دستغیب در این مراسم اظهار داشت: همه شهدا عند ربهم یرزقون هستند اما برخی درخششی عجیب دارند و به فرموده مقام معظم رهبری حجت خدا است.  وی با بیان اینکه شهید حججی برای همه مردم به ویژه نسل جوان حجت است، گفت: صحنهای که این شهید بزرگوار ترسیم کرد، بالاتر از همه صحنههایی که در قرون گذشته از عاشورا و کربلای امام حسین (ع) ترسیم شده، بود چراکه در این تصویری که از شهید منتشر شده حقیقت عاشورا تبلور پیدا کرده است.

آیتالله دستغیب با اشاره به این فراز زیارت عاشورا « اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ» افزود: داعش و آنها که چنین جنایاتی را در حق مسلمانان روا میدارند مصداق این دعا هستند. تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با بیان اینکه داعش تصور میکرد با انتشار عکس شهید حججی در فضای مجازی فتح و پیروزی خود را نشان میدهد، بیان کرد: تصور آنها معکوس شد و فاتح این جریان کسی جز شهید حججی نبود.

وی عنوان کرد: شهید حججی، این حجت الهی زمانی که به مسلخ عشق میبرندش چهرهای نورانی، ملکوتی و به تمام معنا حسینی دارد و اسیر واقعی آن بیچارهای است که با پشت سر شهید حججی ایستاده، اسیر نفس، اسیر شیطان و اسیر جعل و خرافات شده است. آیتالله دستغیب خطاب به حاضران در مراسم گفت: اگر میخواهید چهره واقعی و ملکوتی یاران امام حسین را در عاشورای سال 61 ببینید به شهید حججی بنگرید و در مقابل چهره واقعی کفر و نفاق و یزیدیان هم در چهره آن فرد داعشی قابل دیدن است.

سرهنگ مرتضی خسروانیان، فرمانده سپاه احمدبن موسی(ع) نیز در این مراسم با اشاره به فعالیتهای فرهنگی شهید حججی گفت: جوانان شرح فعالیتهای فرهنگی، رسیدگی به محرومان و از خود گذشتگیهای شهید حججی را بخوانند و با این شهید بزرگوار آشنا شوند.  وی با بیان اینکه دشمن بداند که روحیه ایثارگری همچنان در میان جوانان ایرانی موج میزند، افزود: رویشهای جدید انقلاب اسلامی در قامت این شهدا متجلی شده است.

* شهید حججی نمونه و الگوی جوان مومنِ انقلابی است

 فرمانده سپاه فجر فارس تأكید كرد كه شهید حججی نمونه و الگوی جوان مومنِ انقلابی است و زندگی و نحوه شهادت این شهید والامقام نشان میدهد او همواره حسینی زیسته و حسینی نیز به شهادت رسیده است. 

سردار سیدهاشم غیاثی با بیان اینکه ملت ایران و جهان اسلام مدیون شهدای مدافع حرم و خانوادههای آنان هستند، گفت: مدافعان حرم در سوریه و عراق در خط مُقدمدفاع از اسلام ناب محمدی(ص) و مقابله با توطئههای استکبار جهانی نقشآفرینی میکنند.

وی با اشاره به شکستهای سنگین داعش و گروههای تروریستی تکفیری در سوریه و عراق، گفت: ایثار و حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم نقشههای شوم استکبار جهانی برای جهان اسلام را ناکام گذاشته و اجازه نداده است امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران دچار خدشه شود.

فرمانده سپاه فجر فارس با تجلیل از صبر و استقامت خانوادههای شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم گفت: خانواده تأثیرگذارترین نهاد در شکلگیری شخصیت انسان است و حماسهآفرینی رزمندگان اسلام و شهدای مدافع حرم در خط مُقدم نبرد مرهون حمایتهای بی شائبه خانوادهها، همسران و فرزندان آنان و حاصل تربیت اسلامی و انقلابی است.

غیاثی با تأکید بر اینکه تکریم و تجلیل از خانوادههای شهدا رسالت مهم مسئولان کشور و ظیفه آحاد ملت است، گفت: تجلیل از خانوادههای شهدا راهکار موثر برای ترویج فرهنگ شهادت در جامعه است و اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعهای نهادینه شود، آن جامعه از هرگونه آسیب و خدشهای مصون خواهد ماند. وی با اشاره به حضور پُرشور مردم شیراز در آئین استقبال از خانواده شهید محسن حججی گفت: این دعوت تاثیرگذار از خانواده شهید حججی و حضور پُرشور مردم نمونهای درخشان از عملکرد استان فارس در عرصه دفاع از انقلاب اسلامی و تجدید پیمان با آرمانهای شهداست.

فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اهمیت آشنایی نوجوانان و جوانان با زندگی شهدا بهخصوص شهید محسن حججی، گفت: رسانهها و دستگاههای فرهنگی کشور با معرفی شهدای مدافع حرم به جامعه و مستندسازی از زندگی این شهدا نقش تاثیرگذاری در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در جامعه ایفا میکنند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat