افسانه آنلاینمدیرکل ثبت احوال فارس خبرداد/ انقضای کارت های ملی قدیمی تا پایان امسال

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

مدیرکل ثبت احوال فارس با بیان اینکه یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت استان کارت هوشمند ملی دریافت نکرده اند، پایان امسال را انقضای مهلت کارت ملی قدیمی اعلام کرد.

علیرضا انصاری درکنفرانس خبری روزگذشته، تعداد کارت های هوشمند ملی که در استان صادر شده است را یک میلیون و 8۵۰ هزار کارت، معادل 5/49 درصدجمعیت استان بیان کرد.

وی با بیان اینکه تعداد کارت های هوشمند ملی که تا پایان سال 93، صادر شده است 123 هزار و۳۹۰ کارت بوده است، تصریح کرد: درحال حاضر ۹6 درصد کارت های ملی هوشمند به مردم تحویل داده شده است. انصاری ابراز کرد: درحال حاضر 3 میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در سطح استان باید کارت هوشمند ملی بگیرند که زمان دریافت کارت ها حداکثر به 25 روزکاری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه براساس تعهدات،۱۲۰ ایستگاه کاری برای صدورکارت هوشمند ملی در نظر گرفته شده بود، ابراز کرد: در مجموع بیش از تعهد کاری ۵۰۰ ایستگاه کاری در سطح استان فعال شد.

انصاری با اشاره به اینکه ظرفیت استان برای کارت ملی هوشمند روزانه9 هزار و ۵۰۰ متقاضی است،یادآورشد: در مراکز شهرستان ها ۲۶ نمایندگی غیر فعال بود که آن را فعال کردیم.

 وی بزرگترین ایراد را به کارت ملی هوشمند مربوط به کیفیت عکس دانست وخاطرنشان کرد: در شهر شیراز بابت تحویل و فعال سازی کارت ۲ هزارتومان دریافت می شود. مدیرکل ثبت احوال فارس پیرامون ارائه خدمات هویتی نیز، گفت: در سال ۹۳ مجموعا در ۳۹ واحد پستی و دفتر پیشخوان خدمات هویتی ارائه می شد که در حال حاضر در ۱۲۸ واحد پستی خدمات هویتی و شناسایی را داریم.

انصاری همچنین به راه اندازی ۶ دفتر ای سی تیدر مراکز روستایی اشاره کرد و افزود: از این طریق روستاییان می توانند با مراجعه به این مراکز تمام مراحل از ثبت نام تا دریافت کارت ملی را در روستا انجام دهند. انصاری یادآورشد از قِبَل صدور کارت هوشمند ملی، منجر به اشتغال ۵۰۰ نفر شده است.

*شیراز عمده دیر ثبتی ولادت و فوت را دارد

وی همچنین درخصوص ثبت ولادت در سال ۹۳ گفت: در این سال ثبت۹۶ درصد ولادت در موعد قانونی استان و 5/96 درصد فوتی داشتیم که در حال حاضر ثبت ولادت به 80/99 و ثبت  فوتی به 77/99 درصد رسیده است. انصاری عمده دیر ثبتی ها را مربوط به شهر شیراز دانست و افزود: برای ثبت ولادت ۱۵ روز و ثبت فوت ۱۰ روز مهلت قانونی است که در غیر این صورت مشمول جریمه می شوند.

* صدور شناسنامه مکانیزه در شیراز ۲۴ ساعته است

صدور شناسنامه مکانیزه مورد دیگری بود که مدیرکل ثبت احوال فارس به آن اشاره و ابراز کرد: درسال ۹۵، ۲۳۰ هزار و ۲۱۲ شناسنامه مکانیزه صادر شده و از این رو روند صدور شناسنامه در ادارات شیراز ۲۴ ساعته است. انصاری بیان داشت: روزانه بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفر برای تعویض شناسنامه به مراکز ثبت احوال مراجعه می کنند. مدیرکل ثبت احوال فارس با بیان اینکه از ۱۲ هزار و ۵۰۰ شهید استان، شناسنامه 2هزار و 500 شهیدچاپ شده، اذعان کرد: قراداد شناسنامه ۵ هزار شهید بسته شده و در مجموع شناسنامه۷ هزار و ۵۰۰ شهید باقی می ماند. 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat