افسانه آنلایننخستین جلسه شورای پنجم شهر شیراز با سه مصوبه بررسی و به رای گذاشته شد/ شورای پنجم، سراغ مصوبات شورای چهارم رفت

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

 

در نخستین جلسه کاری شورای پنجم شهر شیراز، سه مصوبه از سوی اعضا بررسی و به رای گذاشته شد.

اعضا شورای شهر شیراز دو فوریت اصلاح آئین نامه داخلی شورای شهر را تایید نکردند و این مصوبه با یک فوریت تصویب شد. دومین دستور کار این جلسه بررسی همه مصوبات شورای اسلامی دوره چهارم از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۶ بود. سیروس پاک فطرت به عنوان مخالف این مصوبه گفت: در زمان مشخص شده ۵۲ مصوبه در زمان قانونی فعالیت شورای چهارم به تصویب رسیده و فرمانداری شیراز نیز به عنوان نماینده دولت قانونی بودن این مصوبات را تایید کرده است.

علیناصری نیز به عنوان موافق این مصوبه گفت: بعضی مصوبات به ویژه پس از ۱۴ مرداد ماه ممکن است شتابزده انجام شده باشد.

اعضا شورای شهر در این جلسه تصویب کردند که این ۵۲ مصوبه در کمیسیونهای مربوطه بررسی و مواردی که از نگاه کمیسیونها با مشکلاتی رو به رو است در صحن شورا بررسی شود.

در این جلسه، همچنین بررسی تمام مناقصات و مزایدات برگزار شده در شهرداری شیراز از تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه نیز به تصویب رسید.

ابراهیم صبوری، نایب رئیس شورای شهر که به عنوان پیشنهاد دهنده طرح سخن می گفت، در این زمینه بیان داشت: با توجه به اینکه پس از پیروزی لیست امید
گمانه هایی درباره بعضی مزایدات و مناقصات شهرداری به وجود آمده، بهتر است این موارد به منظور شفاف سازی بررسی شود.

صبوری افزود: بعضی از این مناقصات و مزایدات از نظر زمانی و مالی تعهدات زیادی برای شهرداری و شهر شیراز ایجاد کرده است.

محمدحسن اسدی، سرپرست شهرداری شیراز نیز درباره این مصوبات گفت: با جدیت همه امور جاری را پیگیری می کنیم.

اسدی افزود: در روزهای آینده پروژههای آماده را به سرانجام می رسانیم. وی برای مثال به بازگشایی زیرگذر گلستان طی هفته آینده و برای از بین بردن بار ترافیکی ورودی شهرک های شمال غرب شیراز  اشاره کرد.

وی افزود: ورود شورای پنجم به مبحث بررسی مصوبات شورای چهارم و نیز مزایدات و مناقصات حق شوراست و شهرداری آمادگی بررسی همه مناقصات را دارد و آماده است بررسی ها را انجام دهد و نتایج نیز به اطلاع مردم برسد.

وی ضمن دفاع از عملکرد شهرداری پیشین درخصوص برگزاری مناقصات و مزایدات گفت: در برگزاری هر مناقصه و مزایده پنج نفر بر روند کار نظارت می کنند؛ بنده به عنوان رئیس کمیسیون معاملات و معاون شهردار، مدیر کل حقوقی، مدیر کل مالی، متقاضی و یک نفر کارشناس همچنین در این جلسات نماینده حراست و بازرسی و نماینده بازرسی کل کشور نیز حضور دارند و همه چیز طبق قانون اجرا و انجام شده است.

اسدی ادامه داد: پیشنهاد می دهم این طرح به کمیسیون برنامه و بودجه و نیز کمیسیون حقوقی ارجاع داده شود. 

 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat