افسانه آنلاینامید نوروزی: حاضرم 100 بارمسابقه انتخابی بدهم

1 1 1 1 1 امتیاز خبر: 0.00
تغییر اندازه متن

ستاره کشتی فرنگی ایران درباره آکادمی کشتیاش و علاقهاش به تیم ملی صحبت کرده است.

به گزارش میزان، امید نوروزی، قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن که در المپیک ۲۰۱۶ ریو، از رسیدن به مدال بازماند، بعد از این رقابتها، دیگر در اردوهای تیم ملی کشتی فرنگی حاضر نشده است ولی با این حال همچنان از علاقهاش برای کشتی گرفتن حرف میزند.

وی در مورد تاسیس آکادمی کشتی فرنگیاش در شیراز اظهار داشت: من در این سالهایی که در شیراز کشتی میگرفتم، یک جای خوب تمرین و آموزش برای کشتیگیران شهرم نمیدیدم و کشتیگیرانی هم که بودند، بهصورت سنتی و بدون برنامهریزی اصولی کار کرده بودند. در این بین کشتیگیرانی هم بودند که استعداد خوبی داشتند و شایسته کسب مدال جهان و المپیک بودند اما رفتارهای اشتباه، آموزش غلط و مسائل دیگر مانع از رشد آنها شد. در این شرایط و پس از صحبتی که با مسئولان کشتی استان فارس داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که کار مفیدی انجام دهیم. برای همین با چند نفر از مربیان خوب صحبت کردیم و قرار شد تا خودم هم بر کار نظارت کنم تا در چهار، پنج سال آینده، بتوانیم چند قهرمان خوب تحویل کشتی فرنگی ایران دهیم.

نوروزی درباره این که بهنظر میرسد که آهسته خودش را برای ورود به دنیای مربیگری آماده میکند، چنین واکنشی داشت و افزود: نه اینطور نیست! اگر شرایط مهیا باشد، من انشاءالله میخواهم تا المپیک ۲۰۲۰ کشتی بگیرم اما وقتی وضع کشتی فارس را میدیدم، به این نتیجه رسیدم که دارد دیر میشود. در کشتی فارس شخصی بود که ۳۵ سال در هیئت بود و ما با جنگ و جدال، با ادامه کار او مخالفت کردیم و قرار شد یکی رئیس هیئت باشد که بتواند چهار تومان پول بیاورد و اسپانسر جذب کند. متاسفانه یک سری آدم ناخالص، بد ذات و کثیف وجود داشتند که میگفتند امید نوروزی دوست ندارد قهرمانها پا بگیرند. من اگر نمیخواستم، میرفتم آکادمی با این همه هزینه تاسیس میکردم؟!وی از اینکه محمد بنا هم کار آموزش کشتیگیران خردسال و نوجوان را در دست گرفته حمایت و خاطرنشان کرد: کسی که مربیگری در خونش است، نمیتواند بیرون بنشیند. حالا تیم ملی نشد، یک جای دیگر. به هر حال، باید تجربه مربیگری را به افراد دیگر هم منتقل کرد و فنون کشتی را به جوانها و مربیگری را به مربیان جوان آموزش داد. بهنظرم بنا کار خوبی کرده و تصمیم درستی گرفته است. او باید بیاید و زیر دست و بال جوانها را بگیرد تا آنها هم رشد کنند.

نوروزی درباره وضع آینده خودش اظهار داشت: متاسفانه یک سری افراد آن بالا هستند که چشم دیدن امثال من و حمید سوریان را در تیم ملی ندارند و دست به کارهای زشتی میزنند! در حالی که افتخاراتشان ناچیز است و تمام افتخاراتشان اندازه یک برنز آسیا هم نیست!وی ادامه داد: اشکانی که دوست قدیمی من است اما من بحثم چیز دیگری است. امید نوروزی جوان ۲۲ ساله نیست که خیلی چیزها را ندید بگیرد و نبیند! من با تجربه هستم و ۳۱ سالم است. باید برای حضور در تیم ملی بستر فراهم باشد و آرامش وجود داشته باشد. شما فکر میکنید من چرا در المپیک ریو لطمه خوردم؟ چون حاشیههای زیادی وجود داشت و بحثها و زد و بندهای زیادی ایجاد شد وگرنه من تنها کسی بودم که میتوانستم در کشتی فرنگی طلا بگیرم!

نوروزی در واکنش به اینکه گفته شده بود که در صورت حضور در تیم ملی در انتخابی شرکت نمیکند، گفت: من به جرات میگویم که صد بار حاضرم انتخابی بدهم و با تک تک مدعیان کشتی بگیرم اما به شرطی که آرامش و احترام وجود داشته باشد و بستر فراهم باشد. 


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

tablighat

tablighat